Sot konsultimet PS-opozitë për kreun e shtetit

Krerët e grupeve parlamentare të mazhorancës dhe opozitës do të diskutojnë sot për arritjen e një konsensusi për emrin e ri të Presidentit. Opozita ende nuk ka një qëndrim të unifikuar sa i përket takimit të sotëm.

Enkelejd Alibeaj pritet të marrë mendimin e grupit parlamentar që e ka thirrur ditën e sotme për të vijuar negociatat dhe mbajtur një qëndrim.

Ndërsa një ditë më parë Fatmir Mediu tha se kreu i shtetit duhet të jetë një emër me integritet dhe të marr konsensusin e gjerë të partive politike.

Nisja formale e procesit do konkretizohet me votimin e raundit të parë më 4 Maj në Kuvend.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...