Publikohet momenti kur një ushtar çeçen qëllohet në Mariupol

Putini i dërgon çeçenët në Ukrainë kryesisht për të përhapur frikë te ukrainasit.

Por, jo vetëm ushtarët rusë po vriten në Ukrainë.

Edhe mercenarët e çeçenë të kriminelit Kadyrov po pësojnë humbje të mëdha përball forcave të Ukrainës.

Siç shihet edhe në video, ddërsa një ushtar çeçen po përgatitet të gjuajë me një anti-tank drejt forcave ukrainase, ai vetë goditet nga një plumb dhe plagosët.

Pamjet +16:

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...