Gjorgji Trendafilov: Qendra Kulturore është hapur në vitin 2019, pse atëherë nuk kishte reagime?

Gjorgji Trendafilov: Qendra Kulturore është hapur në vitin 2019, pse atëherë nuk kishte reagime?

Ish-deputeti dhe kryesuesi i GDU, Gjorgji Trendafilov në emisionin debativ në TV SHENJA, duke folur për hapjen e qendrës kulturore të Bullgarëve në Manastir e që ngjalli shumë reagime, tha se kjo qendër ka ekzistuar që nga viti 2019.
“Zyrtarët që erdhën nga Bullgaria, nënkryetari, kryeministri dhe të tjerë ata nuk erdhën ilegalisht. MPJ, protokolli në MPJ, të gjithë ato kanë zgjatur. Duhet të shohim se përse ishte reagimi. Nëse është dashur dikush të reagon, nëse është më e drejt apo jo është dashur të bëhet në vitin 2019. Ka më tepër arsye se përse bëhet tani, një nga arsyet e cila është më e logjikshme është se bisedimet mes dy qeverive nuk janë duke shkuar në drejtim të duhur”, tha Trendafilov në TV SHENJA.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...