Dy medalje të bronzta për boksierët nga Kosova në Kampionatin Evropian

Boksi e mbyll Evropianin me dy medalje të bronzta.

Dy boksierët e rinj, Taulant Jakupi dhe Donat Syla, pësuan humbje në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian U-18, që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.

Të dy e mbyllën Evropianin me medalje të bronzta, pas fitoreve të shënuara në çerekfinale.

Fitimi i dy medaljeve të bronzta në një garë të nivel të tillë, vlerësohet sukses për Federatën e Boksit të Kosovës, e cila në Evropian u përfaqësua edhe me gjyqtarin Latif Demolli, i cili po e ndanë drejtësinë.

Të fundit

Nuk justifikoi pasurinë, KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar...

Aksident tragjik në Greqi, vdes çifti shqiptar

Një çift shqiptar ka gjetur vdekjen në një aksident...

Bislimi: Liberalizimi i vizave po trajtohet me përparësi

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...