Bora zbardh Prishtinën, në pranverë

Reshje të borës kanë filluar mëngjesin e të mërkurës në Kosovë. Ato kanë zbardhur vendin.

Mirëpo, rënia e borës në këtë fund prilli ka qenë e befasishme, shkruan Bota sot.

Kjo pasi tashmë gjendemi në stinën e pranverës dhe vetëm pak ditë më parë moti ka qenë me diell, deri në 23 gradë celsius.

Image

Borë në Prishtinë

Reshjet në Prishtinë po vazhdojnë ende, duke veshur kryeqytetin me të bardha.

Më poshtë disa fotografi:

Image

Borë në Prishtinë

Image

Borë në Prishtinë

Të fundit

Shkolla në Deçan zëvendëson grevën me protestë

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në komunën e Deçanit do...

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...