Po vazhdon aksioni për mbrojtjen e mjedisit me moton “Pastro dhe Ruaj”

Aksioni për pastrimin e ambientit në komunën e Vitisë, që ka filluar nga 1 prilli, ka vazhduar edhe më tej.

Visar Demiri, drejtor i Drejtorisë për Urbanizëm, Planifikim dhe Mbrojtje të Mjedisit, ka theksuar se gjatë këtij muaji në gjithë territorin e komunës së Vitisë, janë zhvilluar aksione të ndryshme mjedisore.

Po ashtu, tha se janë larguar edhe disa deponi ilegale të mbeturinave.

Gjithashtu, janë ndërmarrë aksione edhe nëpër shkolla të fshatrave Smire, Drobesh, Sllatinë e Epërme, Skifteraj, Sadovinë e çerkezëve, Sllatinë e Ulët, Tërstenik, Radivojc, Remnik etj”, tha ai.

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...