Pak orë para tragjedisë, mësohet edhe mesazhi i koduar i Ronaldos

Ditën e djeshme, Cristiano Ronaldo ndau me të gjithë se njëri nga fëmijët binjakë që partnerja e tij lindi, ndërroi jetë në spital. Ky lajm i preku të gjithë dhe sigurisht mesazhet ishin të shumta në drejtim të çiftit.

Por u vu re diçka pas ndeshjes së Manchester United dhe Norwich, ku rezultati përfundoi 3-2 për “Djajtë e Kuq”, dhe sigurisht ishte Cristiano Ronaldo protagonisti numër një me tre golat e tij.

Ajo që u vu re në fushë pas përfundimit të ndeshjes ishte Cristiano i cili mori topin pas tre gola ve të shënuar, dhee futi nën bluzë, duke nënkuptuar shumë.

Është mësuar se Ronaldo ka shijuar një drekë familjare gjatë fundjavës, në praninë e bashkëshortes, motrës së saj dhe një gazetare e cila është mike.

Ronaldo dhe Georgina ishin në pritje të binjakëve të tyre, dhe mbrëmë u mësua se vetëm vajza e tyre mbijetoi.

Thuhet se Georgina ka lindur në një spital në Manchester, pasi miqtë e saj spanjollë ndodheshin në Angli duke drekuar me ta, dhe kështu kjo mund të ketë qënë arsyeja e mbërritjes së tyre në Angli.

Fëmijët e parë, Georgina i ka lindur në spitale me suita VIP, por lindjen e fundit e cila rezultoi dhe me humbjen e njërit prej dy foshnjave, dyshohet e e ka bërë në një spital modest, ku mendohet se gjendja e saj ndoshta nuk ka qënë e mirë dhe ka detyruar të shkonte në spitalin më të afërt.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...