Myslim Murrizi bën komentin epik për situatën në PD

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka folur për situatën në Partinë Denokratike, parti në të cilën ai ka aderuar deri në vitin 2019 kur u dogjën mandatet.

Ai thotë se “lufta” në PD bëhet mes një grupi ish-sigurimsash dhe një grupi që janë qejflinj ylberi.

“Jooooo ore joooo ,nuk vihet në pushtet se pajtohen mes vetes disa ish spiunë sigurimi e ish hajdut administrate të viteve 2005-2013, me disa spurdhjak e qeflinjë të ngjyrave te ylberit.

As se mund të bashkohen disa mendje “ të ndritura” që janë bërë deputet pa qenë anëtarë të PD, e pa votuar kurrë ndonjëherë për PD prej 31 vitesh derisa mund të kenë votuar për emrin e tyre me 25 prill 2021”, shkruan Murrizi.

Të fundit

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...

Përfshihet nga flakët një barakë druri në Tetovë

Zjarrfikësit e Tetovës sot ndërhynë në një zjarr në...