Ja vendimi për Muriqin

Dy skuadrat që po luftojnë për mbijetëse në La Liga, Mallorca dhe Alaves takohen sot në Mallorca Estadi, shkruan Insporti.

Startues në këtë takim padyshim që është sulmuesi prizrenas, Vedat Muriqi.

Mallorca aktualisht është në vendin e 17-të, një pikë përpara Cadizit që zë pozitën e 18-të, ndërsa Alaves është në fund të ligës, katër pikë prapa kundërshtarëve të sontëm.

Mallorca siguroi një rikthim në La Liga duke përfunduar e dyta në Segunda Division sezonin e kaluar dhe ata po përpiqen që të qëndrojnë në La Liga për  herë të parë që nga viti 2013.

Takimi starton me fillim nga ora 19:00.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...