Horoskopi ditor, e martë 19 prill 2022

Dashi

Duhet të tregoheni më të durueshëm me partnerin/en dhe të prisni sa të kalojë kjo situatë paqëndrueshme në të cilën ndodheni. Fusha sentimentale do vijë duke u përmirësuar nga ndikimi i Afërditës. Beqarët do jenë të lirshëm dhe do mund të bëjnë deklarata të forta dashurie. Financat mirë.

Demi

Duket se dilemat dhe pavendosmëria në marrëdhënien tuaj në çift do të bëjnë të humbni një rast të mirë për pushime. Mundohuni t’i kushtoni më shumë vëmendje partnerit/es. Beqarët do bëjnë shumë përpjekje dhe do ja arrijnë qëllimit për të ndryshuar statusin. Me shpenzimet tregohuni të arsyeshëm.

Binjakët

Janë disa yjet e mirë në shenjën tuaj për ju të dashuruarit, prandaj shumë prej jush do të kenë mundësi të arrijnë objektiva të rëndësishme. Beqarët do mund të konkretizojnë ëndrrat duke i kthyer në realitet. Edhe në planin financiar do ketë përmirësime.

Gaforrja

Jeni të vetëdijshëm që gjërat kanë ndryshuar në mënyrë të papritur në marrëdhënien tuaj në çift, por nuk jeni në gjendje të ndërmerrni veprime konkrete për t’iu përshtatur atyre. Beqarët duhet t’i shfrytëzojnë takimet dhe të shprehin lirshëm ndjenjat. Në planin financiar do dini si t’i menaxhoni të ardhurat.

Luani

Duket se jeni të “përkëdhelurit” e yjeve ju të dashuruarit. Hëna në orbitën e saj do t’ju japë edhe një hije të tillë që ju bën joshës në sytë e partnerit/es. Beqarët do një ditë të mbushur plot me takime emocionuese dhe mbresëlënëse. Në planin financiar duhet të tregoni kujdes me shpenzimet.

Virgjëresha

Duket se ju që jeni në një lidhje dashurie jeni konfuzë dhe kjo për shkak të një morie planetësh që tranzitojnë në orbita në kontrast me njëra-tjetrën e që reflektohen edhe në raportet tuaja ndërpersonale. Beqarët do kenë një ditë rutinë, pas asgjë interesante. Në planin financiar parashikohen disa vështirësi.

Peshorja

Duket se impenjimet tuaja do të jenë të tilla që do t’ju hanë jo pak nga koha juaj e lirë, por sodisfaksioni për arritjen e një rezultati pozitiv bën të harrohet gjithçka. Pritet një mbrëmje interesante me njeriun e zemrës. Beqarët duhet të shfrytëzojnë takimet. Financat do jenë të kënaqshme.

Akrepi

Tani është momenti për të treguar veten tuaj në sytë e partnerit/es, prandaj mos hezitoni ta bëni atje ku duhet, pa pasur frikë. Yjet thonë se keni shumë shanse që sot t’ia dilni mbanë. Beqarët do jenë në humorin e duhur për të joshur këdo që pëlqejnë. Në planin financiar duhet të merrni masa strikte.

Shigjetari

Duhet të jeni edhe sot të kujdesshëm sidomos në raportet me partnerin/en sepse jeni shumë të ndjeshëm dhe gati të kacafyteni. Është Marsi më zemërak se luftarak që ju bën të tillë. Beqarët nuk duhet të rrezikojnë vetëm për të ndryshuar statusin, do lëndohen. Plutoni aleati juaj i financave.

Bricjapi

Është një kuadër yjor jo shumë i favorshëm përsa i përket fushës profesionale, madje ka shumë të ngjarë që të ridimensiononi një projekt. Dita pritet të jetë më e mirë në planin sentimental. Beqarët moralizojnë takime, por asgjë më shumë. Probleme dhe vështirësi me financat.

Ujori

Duhet shumë maturi sot, sidomos për ata që janë para një iniciative të re, pasi veprimet e nxituara mund t’ju kushtojnë shumë. Afërdita bën të rikthehet harmonia në dashuri. Beqarët do tregohen impulsivë dhe do bëjnë gabime të pafalshme. Financat do i keni nën kontroll.

Peshqit

Të jeni dashamirës dhe gojëmbël sot mund të jetë shumë e rëndësishme, pasi mund të fitoni edhe më shumë dashurinë e njeriut tuaj të zemrës. Afërdita “zbut” efektet “agresive” të Marsit. Beqarët do i kenë mendimet e qarta dhe do dinë si të veprojnë në çdo situatë. Financat e mira.

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...