Emergjenca: 776 pacientë morën ndihmë mjekësore për 4 ditë

776 pacientë kanë marrë ndihmë mjekësore emergjente brenda 4 ditëve të fundit.

Ata kanë marrë trajtim në kuadër të Klinikës Emergjente të Qendrës Klinike Univeristare të Kosovës.

“Nga numri i përgjithshëm i pacientëve të trajtuar, 101 pacientë janë pranuar në klinikat kirurgjike, internistike dhe mjekim intensiv, për trajtim të mëtejmë mjekësor”, njofton klinika.

Tutje, në njoftimt thuhet se 98 raste kanë marrë trajtim mjekësor pas aksidenteve të ndryshme në komunikacion.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...