600 mijë euro në javë për Haalandin, City bllokon norvegjezin për verën e ardhshme

Manchester City raportohet se ka arritur marrëveshje me Erling Haaland.

Lajmi është dhënë nga Daily Mail, që thotë se norvegjezi tashmë ka pranuar, nëpërmjet agjentëve të tij, kushtet e kontratës së propozuar nga klubi anglez që do t’i garantonte atij një pagë prej 600 mijë euro neto në javë dhe e cila do ta bënte atë të ishte më i paguari në Premier Ligë.

Për Haaland ka interesim edhe nga klube si Barcelona e Real Madridi, por tashmë skuadra e Pep Guardiolas raportohet se ka bërë hapin vendimtar dhe ka bllokuar lojtarin dhe operacioni do të mbyllet në afatin kalimtar veror.

Haaland shihet si pika kryesore e projektit të Cityt për sezonin e ardhshëm derisa ata janë duke luftuar për titull kokë më kokë me Liverpoolin në këtë sezon.

Të fundit

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...

Përfshihet nga flakët një barakë druri në Tetovë

Zjarrfikësit e Tetovës sot ndërhynë në një zjarr në...