Kuvendi i Mitrovicës blen karrige lëvizëse, shpenzon qindra euro për to

Kuvendi Komunal i Mitrovicës ka shpallur tender në vlerë prej 800 euro për furnizim me karrige lëvizëse.

Në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të Prokurimit Publik thuhet se këto karrige duhet të jenë edhe me mundësi ulje dhe ngritje, si dhe të kenë mbështetëse për duar. Poashtu kërkohet që karriget të jenë të ngjyrës së zezë.

Furnizim me karrika lëvizse për zyre me rrota, me mundësi ulje -ngritje, me mbështetse për duar, ngjyr e zezë shifra 91.31”, thuhet në njoftimin për nënshkrimin e kontratës.

Kontrata i është dhënë kompanisë “Mobelland” për çmimin prej 797 euro.

Nënshkrimi i saj është bërë me 15 prill 2022.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...