Kjo është gjendja e pacientëve me Covid-19 në Kosovë

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se janë duke u trajtuar 6 pacientë me Covid-19.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së, 3 pacientë janë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, si dhe 3 pacientë të tjerë janë post-Covid-19.

Ndërsa, 4 pacientë janë me oksigjeno-terapi.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

-Klinika Infektive, 4 pacientë

-Spitali i Gjakovës, 2 pacientë.

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...