​Ngjarjet e datës 18 prill

Kryeministri Albin Kurti bën homazhe te varrezat e dëshmorëve në Velani. (Ora 09:00)

Kryeministri Albin Kurti bën homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit. (Ora 09:30)

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës mban konferencë për media. Mediave do t’u adresohet gazetarja ukrainase që ka mbërritur në Kosovë, Lyudmila Makey. (AGK, ora 12:00)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bën homazhe në fshatin Dyz të Podujevës. (Ora 13:00)

Me rastin e 23-vjetorit të masakrës serbe në ofensivën e prillit 1999 në rajonin e Llapit dhe Gollakut organizohet tubim përkujtimor. (Kompleksi i varrezave të luftës, Dyz, ora 13:00)

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 13:30)

Zbulohet lapidari i heroit Avni Hajdin Klinaku, në 23-vjetorin e rënies. (Bivolak, Vushtrri, pranë lapidarit, ora 14:00)

Të fundit

Skënderaj, lëndohet një person në një vendë punishte

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së...

Pendarovski dhe Xhaferi me uratë për komunitetin boshnjak

Shkup, 28 shtator – Presidenti Stevo Pendarovski sot u...

Kasami harron parkingjet në kate, punimet në Tetovë si skenar telenovelash turke!

Në fushatën zgjedhore të zgjedhjeve lokale, kreu aktual i...