Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e fundit për Covid-19

Në 24 orët e fundit janë kryer 1,228 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 42 qytetarë, në këto bashki: 21 në Tiranë, 4 në Fier, 3 në Vlorë, Përmet, 2 në Rroskovec, 1 në Kukës, Durrës, Kamëz, Himarë, Delvinë, Sarandë, Gjirokastër, Tepelenë, Pogradec.
Janë 382 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 8 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 18 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 270,626 që nga fillimi i epidemisë.

Raste të reja ditore          42

Të shëruar në 24 orë       18

Të shtruar në spitale         8

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 1,228

Testime totale               1,793,209

Raste pozitive                  274,504

Raste të shëruara            270,626

Raste Aktive                         382

Humbje jete                        3,496

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë           222

Vlorë               39

Berat               22

Fier                  24

Shkodër          17

Gjirokastër     17

Korçë              16

Elbasan          14

Durrës              8

Kukës               3

Të fundit

Kovaçevski dhe Mickosi nesër pasdite në takim në Qeveri

Në Qeveri nesër pasdite do të mbahet takim midis...

Xhelal Neziri: Kjo është përbërja më e mirë që BDI-ja ka pasur ndonjëherë

Analisti dhe njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në...