Mehaj me VV-në e Drenasit bëjnë homazhe në Poklek dhe Çikatovë e Vjetër

Në 23 vjetorin e masakrës së Poklekut dhe Çikatovës së Vjetër, ministri i mbrojtjes Armend Mehaj dhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, qendra në Drenas bënë homazhe tek varrezat e këtyre dy fshatrave.

“23 vjet më parë forcat policore, ushtarake e paraushtarake serbe, vranë dhe masakruan 77 shqiptarë civilë të paarmatosur. Midis tyre pesë foshnja, nga gjashtë muaj e deri në dy vjeç.

Këto masakra mbesin ndër krimet më të rënda që ka kryer Serbia në Kosovë, prandaj as nuk mund të zhduken e as të harrohen.

U prehshin në paqe dëshmorët dhe martirët e kombit!

Lavdi!”, shkruan ai.

Të fundit

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...

Përfshihet nga flakët një barakë druri në Tetovë

Zjarrfikësit e Tetovës sot ndërhynë në një zjarr në...