Greva në arsim, sot pritet vendimi i SAShK-ut!

Gjatë ditës së sotme Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës duhet të njoftojë për vendimin nëse do të vazhdojë ose do të ndërpres grevën në arsim.

Greva në arsim kishte nisur me 11 prill, ndërsa punonjësit në arsim kërkojnë rritje të pagave.

Propozimi i Qeverisë është që greva të ndërpritet, kurse paralelisht të vazhdojnë bisedimet për rritjen e pagave. SAShK-u sot duhet të sjellë vendim nëse nxënësit nga e hëna do të vazhdojnë me mësim.

Marketing

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...