Zyrtarë amerikanë: Anija Mosvka u godit nga dy raketa ukrainase

Siç u raportua më herët, zyrtarët amerikanë, duke folur në mënyrë anonime, thonë se besojnë se kryqëzori rus u godit nga dy raketa ukrainase Neptun dhe pati viktima ruse kur anija u përmbyt.

Rusia thotë se Moskva, flamuri i flotës ruse të Detit të Zi, u përmbyt pas një zjarri në bord, raporton BBC, përcjell Bota sot.

Luftanija me 510 ekuipazhe ishte një simbol i fuqisë ushtarake të Rusisë, duke udhëhequr sulmin e saj detar në Ukrainë.

Anton Gerashchenko, një këshilltar i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, tha se kapiteni i anijes, Anton Kuprin, kishte vdekur gjatë një “shpërthimi dhe zjarri në bord”.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...