Vezë ndryshe për Pashkë

Përbërësit:

disa kokrra vezë të ziera – në bazë të personave

1 panxhar i vogël i zier

 djathë Philadelphia ose djathë tjetër kremoz i ngjashëm me të

 kripë e piper sipas nevojës

Përgatitja:

I ndajmë vezët me thikë në mes, u heqim të verdhën dhe i hedhim në blender bashkë me panxharin e prerë në kubikë, djathin kremoz, pak kripë e piper. I grijmë për pak sekonda derisa të kemi një masë homogjene dhe kremoze.

E ruajmë në frigorifer që të ngurtësohet deri në çastin që do të mbushim të bardhat e vezëve.

E hedhim kremin në një qese pastiçerie dhe me të mbushim të bardhat e vezëve. Nëse nuk keni qese pastiçerie mund të përdorni një lugë të vogël.

Shërbehet për person: 6-8

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...