Shpërthime në Kiev

Shpërthime kanë goditur kryeqytetin e Ukrainës, Kievin.

Kështu ka thënë kryebashkiaku i qytetit.

Duke shkruar në Telegram, Vitali Klitschko tha se shpërthimet goditën lagjen Darnytskyi në periferi të qytetit, përcjell Bota sot.

Ai shtoi se numri i viktimave nuk dihej dhe se ekipet e shpëtimit ndodheshin në vendngjarje.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...