Osmani i shqetësuar për sulmet ndaj Policisë së Kosovës: E dënojmë këtë sulm të dhunshëm!

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka dënuar sulmet kundër Policisë së Kosovës në ditët e fundit, përcjell TV21. Osmani ka bërë thirrje për përmbajtje nga çdo veprim që mund të dëmtonte stabilitetin në rajon.

“I shqetësuar thellësisht nga raportimet për sulm të armatosur ndaj policisë në Zubin Potok (Kosovë). E dënojmë këtë sulm të dhunshëm dhe bëjmë thirrje për përmbajtje nga çdo veprim që mund të dëmtojë sigurinë dhe stabilitetin e rajonit tonë”, ka shkruar Osmani.

Të fundit

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...

Bekteshi: I përkas BDI-së, Ahmeti e dha qëndrimin e tij!

Në emisionin Klan Debat, ministri i Ekonomisë – Kreshnik...

Bekteshi: Kjo qeveri ka bërë shumë me Zëvendës kryeministrin e parë Artan Grubi

Në emisionin Klan Debat ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi...