I pasur me vitaminë C, hekur dhe acid folik, si mund të largoni kilogramët e tepërt me lëngun e luleshtrydheve

Vera është sezoni i luleshtrydheve kështu që ju mund të përdorni gjatë kësaj kohe të gjitha vetitë e mira të këtij fruti të shëndetshëm dhe të shijshëm që është treguar se është edhe shumë efektiv në “luftën” kundër peshës së tepërt.

Dihet se konsumimi i lëngjeve është shumë i rëndësishëm  për një trup vital.

Konsumimi i ujit është thelbësor, por në qoftë se ju shtoni në ujë edhe luleshtrydhet, ju do të përfitoni një pije shumë të shijshme, që përpos që ju freskon do të shkrijë edhe kilogramët e padëshiruar.

Kjo pije magjike do t’iu freskojë dhe do t’iu japë ndjenjën e ngopjes gjatë gjithë ditës dhe përveç kësaj, uji vepron si një eliksir natyror që ka veti anti-plakje, ndërsa luleshtrydhet janë antioksidantë natyrore.

Kjo pije është e pasur me vitaminë C, hekur dhe acid folik.

Kështu duhet ta përgatisni këtë eliksir që largon kilogramët e tepërt:

Në një enë vendosni 500 ml ujë dhe luleshtrydhet e pastruara më parë. Lërini të qëndrojnë në frigorifer për disa orë.

Para se t’i konsumoni ato, vendoseni edhe disa kube akulli dhe pak gjethe minti.

Të fundit

Mariçiq: Pres raport pozitiv nga Komisioni Evropian

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq, në konferencën...

Sondazhi: 83% e ukrainasve duan anëtarësimin në NATO

Një rekord 83 për qind e ukrainasve do të...

Zbulohen 12 emigrantë në afërsi të Negotinës

Dymbëdhjetë emigrantë nga Siria janë gjetur sot në një...