Heqja e gjuhës shqipe nga QIK, Zekolli akuzon ASH-në dhe Taravarin

Ish diplomati i njohur dhe njohës i rrethanave politike në vend, Arsim Zekolli përmes një postimi në rrjetet sociale ka sulmuar sekretarin gjeneral të ASH dhe opozitën shqiptare pas sefileve që bënin në Çarshi të Shkupit dhe e gjithë kjo pikërisht pas emërimit të një drejtori maqedonas në QIK dhe largimit të gjuhës shqipe nga përdorimi.

Postimi i Zekollit:
Ndonje prononcim nga keta plejbojat e Daneles per Kic/Qik dhe mikun e tyre nga Levica? Jo. Se heshtja e zeshme po ua fshin lotet krokodile per te berat e BDI. Mend per tjeter here kur Taravari zbret ne Shkup ne mision te Mukit nga VMRO. Vertet, ku humben, ku u zhduken, c’farosen dhe eliminuan Shqiptaret etnik nga opozita Shqipfolese?

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...