Eden Hazard nuk do të largohet nga Real Madridi

Vëllai i Eden Hazard, Kylian ka ulur poshtë zërat për një largim të mundshëm të belgut nga Real Madridi në fund të sezonit.

E ardhmja e Hazard mendohej se do jetë larg ‘Santiago Bernabeus’, por një gjë të tillë e mohon vëllai i vogël i belgut, Kylian.

Në një deklaratë për ‘RTBL’, ai tha se Hazard nuk do të largohet nga Real Madridi derisa të tregojë se është më i forti.

“Ai nuk do të largohet nuk do të largohet nga Real Madridi derisa të tregojë se është më i forti atje. Kështu ka qenë gjithmonë qëndrimi i tij, në të gjitha klubet ku ka qenë.

Hazard nuk dëshiron të largohet”, tha Kylian.

Anësori i Real Madridit, së fundmi i është nënshtruar një operacioni dhe do të mungojë nga 30 deri në 45 ditë.

Këtë sezon me ‘Mbertërit’, ai ka luajtur vetëm 877 minuta të shpërndara në 22 ndeshje, duke shënuar një gol dhe dhuruar dy asistime.

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...