Çfarë dihet për fundosjen e anijes ‘Moskva’?

Gjatë dy ditëve të fundit, ne kemi raportuar për fundosjen e anijes kryesore të Rusisë në Detin e Zi Moskva, raporton BBC, transmeton Bota sot.

Ka raporte kontradiktore nga zyrtarë ukrainas dhe rusë për shkakun e dëmtimit që çoi në shkatërrimin e anijes.

Ministria ruse e mbrojtjes tha se municioni në bord shpërtheu në një zjarr të pashpjegueshëm dhe anija u përmbys ndërsa po tërhiqej në port, ndërsa Ukraina thotë se e goditi anijen me raketat e saj Neptun.

Zyrtarët amerikanë të paidentifikuar i kanë thënë mediave amerikane se besojnë në versionin ukrainas.

Të fundit

Brenda një viti 1608 viktima të dhunës në familje

Shkup,1608 viktima të dhunës në familje janë regjistruar vitin...

Mariçiq: Pres raport pozitiv nga Komisioni Evropian

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq, në konferencën...

Sondazhi: 83% e ukrainasve duan anëtarësimin në NATO

Një rekord 83 për qind e ukrainasve do të...