Barcelona planifikon ta mbajë Braithwaitin

Barcelona po planifikon ta mbajë edhe për një vit tjetër sulmuesin e tyre, Martin Braithwaite.

Sipas Sport, “blaugranat” do ta rivlerësojnë futbollistin pas kthimit nga lëndimi e në vitin e fund të kontratës ta shesin atë.

Braithwaithe iu bashkua katalunasve nga Leganes në mini-afatin kalimtar të janarit në vitin 2019 për shifrën e 18 milionë eurove.

Gjatë këtij sezoni në La liga ai ka shënuar dy gola dhe një asistim në katër ndeshje të luajtura.

Rikujtojmë se danezi u ble pas mbylljes së merkatos së janarit, por që Barcelonës iu mundësua ta kompletonte transferimin.

Të fundit

‘Do hyjmë në grevë urie’, Luçiano Boçi: Të na japin logon e PD-së

Nënkryetari i PD, Luçiano Boçi, tha se nëse gjykata...

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në aeroport

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava...