Taravari ofendon kamarierët dhe bukëpjekesit

Taravari ofendon kamarierët dhe bukëpjekesit
APRIL 15, 2022

Arben Taravari nga Aleanca për Shqiptarët në konferencën e sotme thotë se ne si parti i kemi përkrahur çdoherë mësimdhënësit dhe vazhdojmë ti përkrahim.

Taravari ka ofenduar profesionin e kamarierit dhe bukëpjekësit ku sipas tij kamarieri i rëndomtë apo një punëtorë bukëpjekës merr pagë më të madhe se një mësimdhënës.

“I kemi përkrahur dhe vazhdojmë t’i përkrahim. Mendoj se është një e drejtë që e meritojnë absolutisht. Në Maqedoni një kamerier i rëndomtë apo një punëtorë bukëpjekës merr rrogë më të madhe se sa një arsimtarë apo profesor në shkollën e mesme apo shkollën fillore por edhe në fakultete”, deklaroi mes tjerash Taravari.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...