Provojeni të thithni hudhrën, do të habiteni me efektin

Mendimi i parë kur mendoni për hudhrën është aroma e saj, por kur mendojmë për vetitë shëruese, mendimi rreth aromës bie në ujë.

Hudhra është e mahnitshme për stinën e vjeshtës. Një mjek popullor, nga përvoja e tij, ka dëshmuar rreth efektit të hudhrës, pasi kishte ndier të djegura në fyt, dhimbje në kokë, pastaj temperaturë. Receta vjen nga mjekësia e vjetër kineze, që ata e përdorin për shërimin total të organizmit.

Hudhrën e futni në gojë, mbani për 30 minuta, më pas e pështyni dhe rregullisht pastroni dhëmbët.

Përse ta vendosni hudhrën në gojë: – pastron gjakun; – stimulon oreksin; – mbron nga gripi dhe sëmundjet tjera respiratore; – forcon imunitetin; – ndihmon te anemia; – shëron bronkitin kronik; – ndihmon te sëmundjet e veshkave dhe fshikëzës; – pastron lëkurën.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...