Hëna e plotë e prillit që do t’u garantojë fat dhe qetësi këtyre 3 shenjave të zodiakut

Të shtunën e datës 16 prill, në orën 20:57 me orën italiane, duke ngritur sytë drejt qiellit, do të kemi mundësinë të admirojmë hënën e parë të plotë pas ekuinoksit pranveror. Kjo hënë është një nga ngjarjet më të rëndësishme të vitit, veçanërisht për të krishterët. Në fakt, sipas asaj që u vendos në Këshillin e Nikesë, mbi bazën e kësaj hëne llogaritet data e Pashkës së krishterë. Kjo e fundit bie të dielën pas hënës së parë të plotë të pranverës. Në fakt, për këtë arsye, këtë vit, Pashkët e Shenjta do të kremtohen të dielën më 17 prill.

Megjithatë, kjo hënë e plotë është shumë domethënëse për kulturat e tjera. Amerikanët për shembull i vunë nofkën “Hëna e Trëndafilit”, pikërisht sepse u vëzhgua ndërsa në fusha lulëzoi një trëndafil i bukur. Megjithatë, kjo hënë e plotë e 16 prillit do të shënojë një pikë kthese edhe për shumë shenja të zodiakut. Në fakt, sipas horoskopit, disa prej tyre do të vërejnë një përmirësim të dukshëm në çdo aspekt të jetës së tyre.

Prandaj, më poshtë do të zbulojmë se cilat shenja të zodiakut do të ndikohen pozitivisht nga kjo hënë.

Pas një tremujori vërtet të tmerrshëm, nga çdo këndvështrim, Hëna e plotë mund t’i sjellë pak fat Luanit. Për këtë shenjë të horoskopit,  gjatë muajit prill priten ndryshime të rëndësishme si në vendin e punës ashtu edhe në dashuri. Edhe nëse këto javë të para do të jenë mjaft të ndërlikuara, ato do të shërbejnë për të zhvilluar bindjen e dëshirës për një ndryshim peizazhi. Nëse marrëdhënia me kolegët dhe eprorët është e frytshme, ndoshta është koha për të vlerësuar ofertat dhe propozimet e tjera të punës. Kjo dëshirë e ripërtërirë për t’u rikthyer në lojë do të sjellë një valë pozitiviteti edhe në marrëdhënien në çift. Duke pasur edhe mbështetjen e shpirtit tuaj binjak, gjithçka do të shkojë mirë dhe pa vështirësi.

Një tjetër shenjë që do të gjejë qetësi me kalimin e kësaj Hëne të plotë është Demi. Të them të drejtën, për këtë të fundit, i gjithë muaji prill do të jetë i jashtëzakonshëm. Megjithatë, situata do të përmirësohet menjëherë pas 16 prillit, që përkon edhe me fillimin e festave të Pashkëve. Këto ditë pushimi do të përdoren për të rimbushur bateritë, në funksion të një muaji të ngjeshur që, me frymën e duhur, mund të kapërcehet lehtësisht.

Përveç Luanit dhe Demit, një tjetër shenjë e preferuar do të jetë edhe ajo e Peshqve. Për të lindurit e kësaj shenje, në skenë do të hyjnë Marsi dhe Mërkuri, të cilët do të rindezin ndjenjat dhe pasionin. Një periudhë e një stabiliteti të madh pritet edhe nga pikëpamja e punës dhe shëndetit, e garantuar nga lidhja e Jupiterit dhe Venusit. Pra, hëna e plotë e prillit që do të ndryshojë për mirë jetën e këtyre 3 shenjave të zodiakut.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...