Edhe gruaja e Kadri Veselit shkon në iftarin me 250 bijat e Shajkocit

Një iftar me afro 250 bija është shtruar mbrëmë në fshatin Shajkoc të komunës së Podujevës.

Organizatori i këtij iftari është Patriot Rudari nga ky fshat, i cili tha se qëllimi është që të bashkohen ato, pasi sipas tij, mbase me vite nuk janë parë mes vete.

Në këtë iftar ishte e pranishme edhe gruaja e Kadri Veselit, pasi familja e saj është nga Shajkoci i Podujevës.

Pas iftarit, bijat u mblodhën dhe nën ritmin e muzikës kërcyen valle.

Të fundit

Shkolla në Deçan zëvendëson grevën me protestë

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në komunën e Deçanit do...

Foshnja 4-muajshe në gjendje të rëndë, arrestohet edhe nëna shqiptare në Greqi, dyshohet për dhunë

Një foshnjë shqiptare, vetëm katër muajshe ndodhet e shtruar e intubuar...

U raportua i zhdukur 43 vjeçari nga Tetova me probleme shëndetësore

Policia e Tetovës informoi se me 25 shtator 2022...