​Ngjarjet e datës 14 prill

Oda e Mjekëve të Kosovës organizon seminar me temën “Përgjegjësia Penale dhe Etike në Veprimtarinë Mjekësore. Ndjekja penale dhe mbikëqyrja etike në kuadër të detyrës zyrtare mjekësore”. (Hotel “International Prishtina”, ora 09:00)

Specialja mban konferencë për ecurinë e çështjes së Pjetër Shalës (DHSK, ora 9:30) 

Kuvendi i Kosovës vazhdon punimet e disa prej pikave të papërfunduara të seancave të kaluara. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) 

Këshilli Prokurorial i Kosovës mban takimin e radhës (Platormat online, ora 10:00)

Hapet ekspozita, nën organizimin e Presidentes Osmani, në Ditën e të Mbijetuarave të Dhunës Seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë. (Oborri i Kuvendit, ora 10:30)

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës paraqet botimin “Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë për Kosovën”. (ASHAK, ora 12:00) 

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, do të vizitojë komunën e Mitrovicës. Ajo do të pritet nga kryetari Bedri Hamza ( Komuna e Mitrovicës, ora 12:00)

Kuvendi i Kosovës mblidhet në seancë të re plenare (Kuvendi i Kosovës, ora 12:00)

Presidentja Osmani vendos lule tek pllaka përkujtimore në lagjen e Kovaçëve (Mitrovicë, ora 13:00)

Partia Demokratike e Kosovës mban konferencë për media. (PDK, ora 13:00) 

FBK organizon konferencë me rastin e nënshkrimit të marrëveshjes ndërmjet Ligës Unike dhe KB Peja për organizimin e Final Four (FBK, ora 13:00) 

Presidentja Osmani viziton shkollën fillore të mesme të ulët “Ismail Qemali” (Mitrovicë, ora 13:30) 

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...