“Kush je ti mo”, plas “sherri” mes Gazment Bardhit dhe Eno Bozdos

Deputeti demokrat Gazment Bardhi ka debatuar mbrëmjen e sotme me anëtarin e Komisionit të Rithemelimit, Eno Bozdon.

Ka qenë Bozdo ai që fillimisht ka thënë se Komisioni i Rithemelimit ka njohur Alibeajn si kryetar të Grupit Parlamentar, por kjo nuk i ka pëlqyer Bardhit, i cili u shpreh se Alibeaj nuk ka nevojë që të njihet nga një anëtar i “Rithemelimit”.

Më pas Bardhi zbuloi se Enkelejd Alibeaj dhe Flamur Noka kanë rënë dakord për rikthimin e të gjithë të përjashtuarve në Grupin Parlamentar të PD-së, por kërkesa e Alibeajt ka qenë që Berisha të mos rikthehej.

Bardhi: Enkelejd Alibeaj u njoh nga ne si kryetar Grupi…

Bozdo: Jemi ata që kanë votuar demokratët

Bardhi: Demokratët të kanë votuar ty? Kush je ti mo?

Bozdo: Demokratët kanë votuar në mënyrë absolute…

Bardhi: Çfarë nevoje ka Enkelejd Alibeaj ta njohësh si anëtar i Komisionit të Rithemelimit?

Bozdo: Do të ishte e sinqertë dorëheqja e Lulzim Bashës, nëse do të diskutonim në lidhje me njerëzit që përjashtoi Lulzim Basha.

Bardhi: Dëgjo këtu që të mos mbetesh i painformuar. Ka patur një takim mes Enkelejd Alibeajt dhe Flamur Nokës. Është rënë dakord që çdo person i përjashtuar apo i pezulluar nga Grupi Parlamentar i PD-së, pas përfshirë Sali Berishën, është i mirëpritur në Grupin Parlamentar të PD-së.

Të fundit

Rama: Jam shumë i lumtur që Sahat Kullës iu rikthye identiteti e ndriçimi

Objekti i Sahat Kullës në Prishtinë është ndriçuar, pasi...

Brenda një viti 1608 viktima të dhunës në familje

Shkup,1608 viktima të dhunës në familje janë regjistruar vitin...

Mariçiq: Pres raport pozitiv nga Komisioni Evropian

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq, në konferencën...