Abramovich e pëson keq nga këto dy vende

Franca ka sekuestruar 20 miliardë paund asete ruse, duke përfshirë një vilë në rivierën franceze dhe 11 prona të tjera që i përkasin Roman Abramovich, raporton France 24 News, përcjell “Bota sot”.

Jersey në Ishujt Channel ka ngrirë gjithashtu 5 miliardë paund asete që i përkasin pronarit të Klubit të Futbollit Chelsea, Abramovich.

Abramovich u emërua si banori më i pasur i ishullit në vitin 2018.

Ai u sanksionua gjithashtu nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar muajin e kaluar si pjesë e përgjigjes së saj ndaj pushtimit rus të Ukrainës.

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...