Moti sot në vendin tonë

Moti në mëngjes i freskët, ndërsa gjatë ditës me diell dhe dhe pak më i ngrohtë me erë kryesisht nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri 4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 17 deri 23 gradë Celsius.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe pak më i ngrohtë me erë të lehtë veriore. Temperatura minimale do të ulet deri 2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 22 gradë.

Deri të premten do të mbizotërojë kryesisht me diell dhe në mëngjes më ftohtë, ndërsa gjatë ditës me temperatura më të larta. Të shtunën vranësirat do të rriten dhe do të ketë kushte për shi të dobët lokal. Reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme të dielën dhe të hënën kur do të fryjë erë e përforcuar veriore dhe do të ketë rëne të konsiderueshme të temperaturave.

Marketing

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...