Live: Nxehtë në Madrid, Manchester City në presion

(E plotësuar) – Manchester City ka epërsinë e takimit të parë, me rezultat 1:0 ndaj Atletico Madridit,

Sonte kjo sfidë pritet me drithërima, mbetet të shihet se cila do të kualifikohet në gjysmëfinale të Champions League.

Liverpooli ka qetësinë, ndeshet me Benfica-n. Skuadra e Liveroolit e ka fituar takimin e parë (3:1) në Lisbonë. 

Atletico – Manchester City 
Atletico: Oblak, Saviq, Felipe, Reinildo, M. Llorente, Renan Lodi, Kondogbia, Koke, Lemar, Griezmann, Joao Felix.
Manchester City: Ederson, Walker, Stones, Laporte, Joao Cancelo, Rodrigo, De Bruyne, Gündogan, Mahrez, Foden, Bernardo Silva.

Liverpool – Benfica

Liverpooli: Alisson, Gomez, Konaté, Matip, Tsimikas, Milner, N. Keita, J. Henderson,  Diogo Jota, Roberto Firmino, Luis Diaz.
Benfica: Vlachodimos, Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo, Weigl, Taarabt, Everton, Goncalo Ramos, Diogo Goncalves dhe Darwin.

Të fundit

Pendarovski: Boshnjakët janë pjesë përbërëse e shoqërisë!

Presidenti Stevo Pendarovski sot u ka dërguar urim pjesëtarëve...

Xhaferi: Boshnjakët janë pjesë e pandashme e shtetit tonë të përbashkët

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi u drejtoi urime pjesëtarëve...

Rama : Më gjeni një biznesmen të thotë që më ka dhënë një qindarkë për ndërtimet pa leje

Kryeministri Edi Rama deklaroi se akuzat ndaj tij për...