Komuna e Sarajit nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Kryqin e Kuq

Komuna e Sarajit nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Kruqin e Kuq
Ndryshimi i fundit 15:13 13 Prill, 2022
Kryetari i Komunës së Sarajit Blerim Bexheti ka pritur sot në takim znj.Koçovska Mare, sekretare pranë Kryqit të Kuq në rajonin e Karposhit informon Tetovasot.

Në këtë takim temë diskutimi ishin projekte të përbashkëta të cilat kryesisht do të shërbejnë për parandalimin dhe zbutjen e vuajtjeve njerëzore, mbrojtjen e jetës dhe shëndetit, përmirësimin e gjendjes sociale, duke siguruar respekt dhe dinjitet për qenien njerëzore.

“Komuna e Sarajit ka qenë vazhdimisht e interesuar për të inkurajuar dhe promovuar vlera humane dhe ka është e gatshme për të reaguar në kohë ndaj sfidave bashkëkohore humanitare” deklaroi kryetari Bexheti.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...