Greva në arsim, në orën 15:00 vazhdojnë bisedimet mes SAShK dhe MASh

Kreu i Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Jakim Nedellkov ka njoftuar se ekzekutivi ka dorëzuar ftesë për vazhdim të bisedimeve në lidhje me pagat në arsim, përcjell TV21. Nedellkov tha se bisedimet do të vazhdojnë sot në ora 15:00 në ambientet e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës.

“SASHk ka marrë ftesë për vazhdim të bisedimeve në ora 15 në ambientet e MASh”, ka shkruar Nedellkov.

Ndryshe, të punësuarit në arsim tash e dy ditë janë në grevë kolektive. Ata bojkotojnë mbajtjen e procesit mësimorë për shkak se kërkojnë rritje të pagave për 18,4 për qind.

Marketing

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...