A ka vendosur Finlanda që t’i bashkohet NATO-s?

Finlanda do të marrë një vendim nëse do të aplikojë për t’u bashkuar me aleancën e NATO-s në javët e ardhshme, tha kryeministrja e vendit, Sanna Martin, shkruan The Guardian, transmeton Bota sot.

Duke folur në një konferencë të përbashkët shtypi me homologun e saj suedez, Martin u tha gazetarëve:

“Ka këndvështrime të ndryshme për të aplikuar (për) anëtarësimin në NATO apo jo dhe këto duhet t’i analizojmë me shumë kujdes.

Por unë mendoj se procesi ynë do të jetë mjaft i shpejtë, do të ndodhë brenda javësh”, tha Martin.

Të fundit

Lajmi i fundit nga mediat angleze/ Behgjet Pacolli mund të jetë pronari i ri i Mançester United-it

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e...

Takim i Spasovskit me shefin e ri të Misionit të OSBE-së, Kilian Val

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme sot u mbajt...