48 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot për 48 persona të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit nga 1.110 testime të kryera.

Fatmirësisht sërish nuk ka humbje jete nga virusi.

Ndërkohë që në spital vijojnë të marrin trajtim shtatë pacientë, një prej tyre në gjendje më të rënduar.

Janë 352 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin, shifër kjo që vijon të ulet nga dita në ditë.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...