Zelenksy: BE-ja duhet të reduktojë përdorimin e energjisë ruse tani

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky thotë se Bashkimi Evropian duhet të përfshijë naftën dhe gazin në paketën e tij të ardhshme të sanksioneve.

Duke folur në parlamentin lituanez, ai vlerësoi vendin për ndalimin e importeve të gazit rus.

Por kritikoi BE-në për hezitimin e tepërt në sanksionimin e Rusisë, shkruan BBC, përcjell “Bota sot”.

BE-ja u takua të hënën për të diskutuar një grup të gjashtë sanksionesh, të cilat mund të përfshinin naftën dhe gazin rus, por nuk arritën një marrëveshje.

Të fundit

Behgjet Pacolli pronari i ardhshëm i Manchester United?!

Mediumi anglez Football Transfers, shkruan se ish-presidenti i Kosovës,...

Rrëfimi i 18 vjeçares: I dashuri i nënës ma humbi virgjërinë, tani kam frikë…!

Revistës “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një...