Vritet në mes të lokalit biznesmeni

Itali- Një 43-vjeçar, pronar i lokalit “Morrison’s Revolution”, në periferi të Barlettas në Itali u qëllua për vdekje brenda restorantit të tij.

Viktima, Giuseppe Tupputi, dyshohet se është vrarë si pasojë e një konflikti të momentit.

Pavarësisht se kjo është pista kryesore, hetuesit nuk përjashtojnë as mundësinë për grabitjen e biznesmenit, e cila ka rezultuar fatale për jetën e tij.

Kushtet e Tupputit u shfaqën menjëherë shumë të rënda: përpjekjet e 118 operatorëve për ta mbajtur në jetë ishin të kota.

Në momentin e vrasjes në lokal, përveç pronarit dhe vrasësit të tij, ishte edhe një person tjetër që ka parë gjithçka dhe që do të dëgjohet nga hetuesit.

Pas krimit, vrasësi ka ikur në këmbë dhe mësohet se është filmuar nga kamerat e vendosura jashtë klubit.

Tupputi jetonte disa dhjetëra metra larg lokalit, ishte i njohur dhe i pëlqyer nga të gjithë. Pas tragjedisë, jashtë “revolucionit të Morrisonit” u mblodhën shumë njerëz, të hutuar nga ajo që kishte ndodhur.

“Këtu vijnë vetëm njerëz të mirë, nuk e kemi pritur kurrë”, thonë ata. Tupputi ka lënë pas gruan dhe dy vajza, njëra prej të cilave është shumë e re. Bashkëshortja e tij, e cila mbërriti në lokal pasi mësoi për vrasjen, u sëmur dhe u desh që të dërgohej në urgjencë.

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...

Bekteshi: I përkas BDI-së, Ahmeti e dha qëndrimin e tij!

Në emisionin Klan Debat, ministri i Ekonomisë – Kreshnik...