Për katër ditë në QKUK lindën 76 foshnje

Për katër ditë, në Klinikën e Gjinekologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) kishte 73 lindje.

18 prej tyre janë kryer me operacion, ka njoftuar ShSKUK-ja.

Sipas ShSKUK-së për tri ditët e fundit të javës së shkuar dhe për të hënën e kësaj jave, 3 lindje janë regjistruar me binjakë.

Vlen të përmendet se për të dy gjinitë, numri i foshnjave është i njëjtë: 38 foshnje femra dhe 38 meshkuj.

Të fundit

Shota Baraliu: Ronaldon e kam të preferuar, kam parë ëndërr sikur u martova me të

Aktorja Shote Baraliu, ka thënë se Ronaldo braziliani është...

Liberalizimi i vizave për Kosovën sot në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së

Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën sot do...