Ministri Krasniqi dhe Ministri Frej bënë homazhe te Pllaka Përkujtimore e Hebrenjeve

Në vazhdën e ditës së dytë shtetërore të Ministrit për Bashkëpunim Regjional të shtetit të Israelit, z. Frej së bashku me Ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, z. Krasniqi filluan ditën me homazhe te Pllaka Përkujtimore për Hebrenjtë në oborrin e Qeverisë duke vënë kurora lulesh.

Ndërsa në takimin bilateral, Ministri Krasniqi dhe Ministri Frej konfirmuan vullnetin, për konkretizimin e hapave drejt realizimit të interesave të përbashkëta, bashkëpunim i cili hap një epokë të re të zhvillimit mes dy shteteve.

Delegacioni i shtetit të Israelit, gjithashtu ka qenë i përfaqësuar nga kryetarë komunash ku edhe është vënë theks i veçantë në binjakëzimin e komunave të Kosovës me qytetet e Shtetit të Izraelit, në fushën e kulturës, arsimit, zhvillimit ekonomik lokal dhe shkëmbimit të përvojave me qëllim të ngritjes së kapaciteteve të komunave.

Takimi ka përfunduar me konferencë për media nga dy Ministrat.

Image

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...