KSI rekomandon heqjen e maskave, Qeveria duhet të vendosë

Shtabi i krizës pran Qeverisë ka pranuar rekomandimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për heqjen e mbajtjes së maskave në ambiente të mbyllura, njofton indeks.mk

Megjithatë, mbetet në fuqi propozimi për të moshuarit dhe të sëmurit kronikë.

Propozimi i KSI-së është që maskat megjithatë të mbahen në objektet shëndetësorë, transport publik, shtëpinë të pleqve dhe barnatore.

Arsyeja se pse mbetet në fuqi mbajta e maskave në institucionet shëndetësore, shtëpitë për kujdesjen e personave të moshuar, barnatoret dhe automjetet e transportit publik është fakti se ende ka mundësi të madhe për përhajpje të virusit./indeks.mk/

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...