Gjokutaj: Amnistia fiskale është shumë më serioze se sa kanabisi, nuk bëhet me anketim

Në “Ora e Betit” nga Beti Njuma në RTV Ora, juristi Genc Gjokutaj u shpreh se amnistia fiskale është shumë më serioze se sa kanabisi.

Nuk bëhet me anketime të thjeshtë, por se duhet të flasim ekspertët dhe pastaj gjendet mekanizmi ligjor, jo të fillohet nga fundi.

Gjokutaj: Amnistia fiskale është shumë më serioze se sa kanabisi. Kjo nuk mund të bëhet me një anketim të thjeshtë, por duhet të ketë një studim dhe parametra ligjorë. Ne shqiptarët kemi një problem që marrim modelin dhe arnojmë. Ne duhet të marrim një model të suksesshëm.

Duhet të flasim ekspertët dhe pastaj gjendet mekanizmi ligjor. Këtu fillohet nga fundi dhe thuhet se shqiptarët duan amnisti fiskale sepse e dinë se do të fitojnë lekë.

Të fundit

Shpërthen zjarri në aeroplanmbajtësen “Abraham Lincoln”, 9 të plagosur

Nëntë persona janë plagosur pas shpërthimit të një zjarri...

Kontrollet nga OSHEE për vjedhjen e energjisë dyshohet se janë shkak për dhunimin e drejtorit në Lezhë

Drejtori i OSHEE-së, Edmir Përndeca u dhunua fizikisht mbrëmjen e sotme...

Lajmi i fundit nga mediat angleze/ Behgjet Pacolli mund të jetë pronari i ri i Mançester United-it

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e...