​Bayern-Villarreal, formacionet e mundshme

Do të jetë një detyrë jo e lehtë ajo që duhet ta kryejë gjiganti gjerman Bayern Munih ndaj skuadrës spanjolle Villarreal në ndeshjen e sotme në “Alian Arena”.

Një javë më parë skuadra e Unai Emery triumfoi me epërsi minimale 1-0 në “El Madrigal” dhe duke parë këtë rezultat, trajneri i Bayernit Nagelsman theksoi para mediave se skuadra e tij duhet të aplikojë një lojë shumë agresive dhe me intensitet shumë të lartë gjatë gjithë ndeshjes.

Nga ana tjetër, Emery pranoi se i pret një duel shumë i vështirë ndaj Bayernit dhe se ata janë një skuadër favoritë në këtë ndeshje sepse dinë të shënojnë shumë gola.

Këto janë formaiconet e mundshme:

Bayern: Neuer; Pavard, Upamecano, Hernandez, Davies; Kimmich, Goretzka; Sane, Muller, Coman; Leëandoëski

Villarreal: Rulli; Foyth, Albiol, Torres, Estupinan; Parejo, Coquelin, Capoue; Lo Celso; Moreno, Danjuma.

Të fundit

Aksident tragjik në Greqi, vdes çifti shqiptar

Një çift shqiptar ka gjetur vdekjen në një aksident...

Bislimi: Liberalizimi i vizave po trajtohet me përparësi

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Në Greqi, 61% e të huajve të rregullt në vend janë shqiptarë

Ministria greke për Migracionin dhe Azilin tha përmes një...