Zelenskyy bën thirrje për më shumë ndihmë nga vendet perëndimore

Në fjalimin e tij të natës të dielën, Volodymyr Zelenskyy u bëri sërish thirrje vendeve perëndimore, përfshirë Gjermaninë, që të ofrojnë më shumë ndihmë për Ukrainën.

Gjatë bisedimeve me kancelarin gjerman Olaf Scholz, Zelenskyy tha se ai diskutoi “si të forcohen sanksionet kundër Rusisë dhe si të detyrohet Rusia të kërkojë paqe”.

“Më vjen mirë të vërej se qëndrimi gjerman ka ndryshuar kohët e fundit në favor të Ukrainës.

Unë e konsideroj atë absolutisht logjike.”/Bota sot

Të fundit

Vrasja e Xhuvanit që tronditi opinionin publik/ Gjykata e Apelit merr vendimin për 6 oficerët e policisë

Gjykata e Apelit ka rikthyer  në detyrë 6 punonjësit...

Italia: Evropa duhet të kufizojë ndikimin rus në Ballkan

Evropa duhet të rrisë prezencën e saj në Ballkanin...

Vetëm kësaj i thonë dashuri e pastër, pa kushte!

Le të ndalemi pak në castet e fundit të...