Vritet edhe një oficer i lartë rus në Ukrainë, kush ishte koloneli Alexander Bespalov

Një tjetër oficer i lartë rus thuhet se është vrarë në Ukrainë, duke u bërë i fundit në një varg të personelit të lartë rus që ka rënë që nga fillimi i luftës 46 ditë më parë.

Sipas raportimeve të mediave, koloneli Alexander Bespalov ishte komandant i Regjimentit të Tankeve të 59-të të Gardës.

Nuk dihet se ku dhe si u vra.

Lajmi për vdekjen e tij u shpërnda në një tabelë lokale të mesazheve – ‘Overdegjuar Novogorny’ në qytetin e Ozersk, ku Bespalov iu dha një funeral të premten. Mesazhi që atëherë është fshirë

Një postim, që supozohet të jetë nga motra e Bespalovit, thoshte se “është e pamundur të shprehësh me fjalë se çfarë dhimbje ndjen kur humb një person të afërt dhe të dashur”.

BBC nuk është në gjendje të verifikojë në mënyrë të pavarur vdekjen e Bespalov.

Të premten, Ukraina pretendoi se rreth 19,000 ushtarë rusë janë vrarë në luftime.

Më 25 mars, Rusia vendosi shifrën e saj të viktimave në 1,351.

Të fundit

Sa orë gjumë duhet të bëjnë bebet?

Rekomandimet për orët e nevojshme të gjumit tek fëmijët...