Ademi trim i fitores së Dinamos në Rijekë 

Futbollisti shqiptar, Arijan Ademi, ka treguar edhe një herë pse është një nga futbollistët më të mirë në historinë e Dinamo së Zagrebit. 

Kapiteni i Dinamos dhe reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, ishte sërish hero për skuadrën e tij, duke shënuar në minutën e 86-të për fitoren 2:1 ndaj Rijekës vendase, në derbin e javës së 30-të në Ligën e Parë të Kroacisë.

Vendasit e hapën mirë ndeshjen dhe pas vetëm gjashtë minutash kaluan në epërsi 1:0 me golin e Gnezda Cerin.

Me kalimin e kohës, mysafirët luanin gjithnjë e më mirë.

Fillimisht me anë të Emrelit në minutën e 79-të barazuan (1:1), ndërsa mjeshtëri Ademi vulosi fitoren në 1:2 në minutën e 86-të.

Ademi u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 87-të. Lindon Selahi u paraqit standard për Rijekën, duke u zëvendësuar në minutën e 82-të.

Dinamo kryeson me 63 pikë, ka dy më shumë se Osijeku dhe Rijeka zë pozitën e 4-të me 55.

Të fundit

Vdes në moshën 90-vjeçare ish-lideri kinez, Jiang Zemin

Ish-presidenti kinez, Jiang Zemin, ka vdekur të mërkurën në...

Pak ditë para protestës së 6 dhjetorit, Meta shkon në selinë e PD për të takuar Berishën

Meta pritet të takohet me kryedemokratin Sali Berisha, ndërsa...

Ishte vetëm 22 vjeç, futbollisti ndërron jetë gjatë seancës stërvitore

Futbollisti kolumbian Andres Balanta ndërroi jetën të martën gjatë...